Haber

Beyoğlu’nda Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi açıldı

Beyoğlu Belediyesi, gençlerin problem çözme ve düşünme etkinliklerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla ‘Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi’ni kurdu. 5-14 yaş arası çocuk ve gençleri ağırlayan merkez, haftanın 7 günü ücretsiz eğitim veriyor.

Beyoğlu Belediyesi, gençlerin Türk Yüzyılına hazırlanmasına katkı sağlamak amacıyla önemli bir projeyi hayata geçirdi. Gençlerin problem çözme ve düşünme etkinliklerinin gelişimine katkı sağlayacak Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi Piyalepaşa’da açıldı. 5-14 yaş arası çocuk ve gençleri ağırlayan merkez, haftanın yedi günü ücretsiz eğitimler veriyor.

Merkeze kayıt olan öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde satranç, dama ve mangala gibi temel oyun kurallarını en ince ayrıntısına kadar öğreniyor. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler, tekniklerini ulusal ve uluslararası zeka oyunları, antrenman ve yarışma kurallarına uygun olarak uygulama becerisi de kazanırlar.

“GENÇLERİMİZİ YÜZYIL TÜRKİYE’YE HAZIRLIYORUZ”

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu’ndaki çocukları ve gençleri Türk Yüzyılı’na hazırladıklarını belirterek, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğimiz eğitimler Türkiye’de büyük değer taşıyor. Türk Yüzyılının inşası Bu bilinçle gençlerimizin her alanda gelişimine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz.Daha önce Akademi Beyoğlu, Bilim Beyoğlu, Genç girişimciler için Küp Beyoğlu ve yüzlerce branşta eğitim verdiğimiz BESMEK.Şimdi bir yenisini daha ekledik: Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi.Bu merkez çocuklarımıza ve gençlerimize düşünmeyi sağlıyor, geleceğimize değerli katkılar sağlayacak. bilgi, beceri ve becerilerini artırmak.”

demreajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu