Teknoloji

Microsoft, Xbox ile güçlü bir üçüncü çeyrek yaşıyor

 
Microsoft, 31 Mart 2023 tarihinde sona eren üçüncü mali çeyreğin sonuçlarını açıkladı. Bugün açıklanan verilere göre Microsoft, gelir açısından nispeten güçlü bir üçüncü çeyrek geçiriyor.
 
Xbox Game Pass, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor
 
 
 
Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan Xbox konsolu ve hizmetleri her yıl kar etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Microsoft, Xbox tarafından elde edilen gelirin arttığını bildiriyor. Ayrıca şirket, Xbox Game Pass’teki büyüme sayesinde yıldan yıla yüzde 3 daha fazla gelir elde ettiğini açıklıyor.
 
Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin kazanç görüşmesi sırasında Xbox hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunarak, “Aylık aktif kullanıcılarımız ve konsol satışlarımız artıyor ve üçüncü çeyrekte rekorlar kırdığımızı söyleyebilirim. Bu çeyrekte aboneliklerden elde edilen gelirler yaklaşık 1 milyar dolar Bu süreçte PC Game Pass’i 40 yeni ülkeye getirdik ve mevcut pazar rakamlarımızı neredeyse ikiye katladık.”
 
Bununla birlikte, bağımsız analist “DomsPlaying” tarafından belirtildiği gibi, Xbox şimdiye kadarki en sorunsuz üçüncü çeyrek kârlarından birine sahip.
 
Öte yandan açıklanan verilere göre genel olarak üçüncü çeyrek oyun gelirleri (yıldan yıla) yüzde 4 azaldı. Bu da yaklaşık 3.59 milyar dolarlık bir düşüş anlamına geliyor.
 
Microsoft ise Sony ve Nintendo’nun aksine üç aylık mali sonuçları kapsamında konsol satış rakamlarını açıklamadı.
 

 

haber-derince.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu