Haber

Samsun’da boşanma sürecindeki eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

Samsun’un Kavak ilçesinde boşanma sürecinde olan eşini bıçaklayarak öldüren sanık ağırlaştırılmış müebbet, annesine ise 25 yıl hapis cezası verildi.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklar Baki K., annesi Zahide K. ve tarafların avukatları katıldı.

Baki K, son savunmasında olaydan dolayı üzgün ve pişman olduğunu ifade ederek, “Ben katil değilim, namusum ve namusumla yaşayan bir insanım. En ufak bir sabıka kaydım yok. kimseye iftira atmadım. Eşim davranışlarından dolayı beni suça sürükledi. Suça meyilliyim.” Suçlamayı kabul etmiyorum, beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Zahide K. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, Baki K’yi “eşini kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Zahide K’yi ise “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Daha sonra Zahide K.’ye iyi hal indirimi uygulayan heyet, sanığın sabıka kaydının olmaması ve bunun ilerideki olası etkisini göz önünde bulundurarak cezayı 25 yıla indirdi.

Kavak ilçesinde geçen yıl 1 Şubat’ta süresi dolan bir aylık uzaklaştırma kararının ardından Kovid-19 nedeniyle karantinada olan annesi Zahide K.’nin evine giderek çocuklarını görmek istediğini söyleyen Baki K. , tartıştığı ve darp ettiği Gülbahar K.’yi bıçaklayarak ağır yaralanan kadın 3 çocuk annesidir. Hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Baki K. ve annesi Zahide K. tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu